اخبار و تکنولوژی ماشین ظرفشویی

ارور ظرفشویی یونیوا | دلایل + راهکار‌ها

ارور ظرفشویی یونیوا

ارور ظرفشویی یونیوا

اگر از ماشین ظرفشویی یونیوا استفاده می‌کنید، احتمالاً گاهی مواقع با ارور ظرفشویی یونیوا مواجه شده‌اید. ظرفشویی‌ها، ماشین‌هایی هستند که در طول کارکرد خود بار‌ها ارور‌های مختلفی را روی نمایشگر دیجیتال نشان می‌دهند. هر کدام از این ارور‌ها می‌تواند معنی متفاوتی داشته باشد.

جالب است بدانید که وجود این ارور‌ها یک نوع نعمت است. زیرا با وجود ارور دادن، شما زودتر می‌توانید مشکل موجود در دستگاه را شناسایی و برطرف کنید. در نتیجه نیازی نیست هر بار زمان زیادی را صرف پیدا کردن مشکل فنی دستگاه نمایید. در این مقاله از یونیوا ایران می‌خواهیم به معرفی اهمیت ارور ظرفشویی یونیوا و دلایل احتمالی نشان دادن این ارور‌ها بپردازیم.

آیا ارور ظرفشویی یونیوا را باید جدی بگیریم؟

متأسفانه برخی از افراد ارور ظرفشویی یونیوا را جدی نگرفته و به آسانی از کنار آن می‌گذرند. ماشین‌های ظرفشویی دارای قطعات و بخش‌های مختلفی هستند که هر کدام از این بخش‌ها، وظیفه خاصی را بر عهده دارند. کار نکردن صحیح هر یک از این بخش‌ها می‌تواند در کل فرایند شستشو اختلال ایجاد نماید.

همچنین خراب شدن برخی از قطعات به مرور زمان موجب افزایش استهلاک ماشین، دوام کم و پایین آمدن طول عمر دستگاه می‌شود. بنابراین توجه به این ارور‌ها و رفع هرچه سریع‌تر آن جهت کارکرد صحیح دستگاه بسیار مهم است. اگر به این ارور‌ها توجه نکردید انتظار شستن صحیح و اصولی ظرف‌ها را نداشته باشید.

دلایل ارور دادن ماشین ظرفشویی یونیوا

بسیاری از افرادی که از ماشین ظرفشویی یونیوا استفاده می‌کنند این سؤال را دارند که علت ارور ظرفشویی یونیوا چیست؟ چرا ظرفشویی یونیوا ارور می‌دهد؟ در پاسخ به این سؤالات باید بگوییم که ارور دادن ماشین ظرفشویی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. در واقع نمی‌توان گفت که تنها بروز یک مشکل سبب ایجاد ارور می‌شود. بنابراین در هنگام ارور دادن بهتر است تمامی جوانب، قطعات و بخش‌های مختلف دستگاه را با دقت بالا بررسی کنید.

اگر خودتان قادر به عیب‌یابی دستگاه نیستید حتماً از تکنسین‌های باتجربه کمک بگیرید. در ادامه مقاله می‌خواهیم به دلایل عمده نشان دادن ارور ماشین ظرفشویی یونیوا بپردازیم.

 

ارور ظرفشویی یونیوا به جهت عدم تخلیه آب

ارور ظرفشویی یونیوا به جهت عدم تخلیه آب

یکی از دلایل عمده ارور ظرفشویی یونیوا، عدم تخلیه شدن آب به هنگام شستشوی ظروف است. زمانی که ماشین مشغول شستشوی ظروف است آب اضافی از طریق شلنگ تخلیه به داخل فاضلاب ریخته می‌شود. تخلیه نشدن آب اضافی موجب جمع شدن آب در دستگاه خواهد شد. در نتیجه ادامه دادن فرایند شستشو غیر ممکن شده و شستشو متوقف می‌شود. در این حالت لازم است که محل تخلیه آب و شلنگ تخلیه آب را به خوبی بررسی کنید. مسدود شدن و یا پیچ خوردن شلنگ مانع از جریان صحیح آب می‌شود. بررسی کردن پمپ تخلیه و فیلتر‌های ماشین ظرفشویی را نیز فراموش نکنید.

 

وارد نشدن آب کافی به داخل ماشین ظرفشویی

وارد نشدن آب کافی به داخل ماشین ظرفشویی

ارور ظرفشویی یونیوا می‌تواند به دلیل وارد نشدن آب کافی به داخل دستگاه باشد. ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف به میزان معینی آب نیاز دارد. میزان آب مصرفی به نوع برنامه شستشوی تنظیم شده وابسته است. کافی نبودن فشار آب منزل، خراب بودن شیلنگ ورودی آب به دستگاه و ایراد در شیر برقی از دلایل عدم ورود آب کافی به دستگاه هستند.

گاهی اوقات وجود نشتی و یا تاخوردگی و پیچ خوردگی شلنگ آب سبب نرسیدن آب کافی به ظرفشویی می‌شوند. قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی، مطمئن شوید که آب منزل فشار کافی دارد. همچنین از باز بودن شیر آب دستگاه اطمینان حاصل کنید.

ارور ظرفشویی یونیوا در صورت نشتی دادن آب

ارور ظرفشویی یونیوا ممکن است به دلیل نشتی دادن آب از دستگاه باشد. کف ماشین لباسشویی دارای سنسور‌های مختلفی است که می‌توانند نشتی آب را فوراً تشخیص دهند. زمانی که نشتی رخ دهد، این سنسور‌ها ارور مشخصی صادر می‌کنند. در این زمان بهتر است اتصالات مربوط به شیلنگ‌های دستگاه، قطعات داخلی و فضای داخل ظرفشویی را به دقت چک نمایید.

همچنین اگر محل تخلیه ظرفشویی مسدود شده باشد، امکان نشتی دادن آب وجود دارد. بنابراین مطمئن شوید که آب به راحتی جریان پیدا می‌کند. همچنین از چیدن ظروف در دستگاه که داخل آن‌ها آب جمع شده بپرهیزید. زیرا ریخته شدن آب اضافی ظروف موجب فعال شدن این سنسور‌ها و ارور ظرفشویی یونیوا می‌شود.

 

ایرادات برق می‌توانند سبب ارور ظرفشویی شوند

ایرادات برق می‌توانند سبب ارور ظرفشویی شوند

یکی از دلایل نشان دادن ارور ظرفشویی یونیوا می‌توان وجود ایراد و مشکل در برق دستگاه باشد. همان طور که می‌دانید ماشین‌های ظرفشویی با برق کار می‌کنند. در نتیجه وجود هرگونه مشکل در برق ورودی به دستگاه موجب ایجاد اختلال در کارکرد آن خواهد شد. قطع و وصل شدن جریان برق، خراب شدن سه راهی یا محافظ برق، وجود ایراد در برق دستگاه و… موجب نشان ارور می‌شوند.

در این حالت بهتر است ابتدا از منظم بودن جریان برق منزل و سالم بودن محافظ یا سه راهی مورد نظر اطمینان حاصل کنید. اگر برق ورودی مشکل نداشت می‌توانید قطعات داخلی دستگاه را بررسی کنید. تا جای ممکن سعی کنید ظرفشویی را به صورت مستقیم به پریز برق وصل نمایید.

ارور ماشین ظرفشویی یونیوا به هنگام فعال بودن قفل کودک

شاید برایتان جالب باشد بدانید اما قفل کودک می‌تواند خود یکی از دلایل ارور ظرفشویی یونیوا باشد. هنگامی که قفل کودک دستگاه را فعال می‌کنید امکان تغییر دادن تنظیمات ظرفشویی وجود ندارد. در این حالت یک نوع ارور بر روی نمایشگر دیجیتال نشان داده می‌شود.

برای آنکه این خطا را بردارید حتماً باید قفل کودک دستگاه را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن تنها لازم است دکمه Child Lock برای چند ثانیه نگه دارید. در این حالت قفل کودک غیرفعال شده و به راحتی می‌توانید از ظرفشویی یونیوا استفاده کنید.

نصب نادرست، استفاده از شوینده نامناسب و باز بودن درب دستگاه

ارور ظرفشویی یونیوا به جزء مشکلات فنی می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. نصب کردن نادرست و غیر اصولی دستگاه یکی از این موارد است. در واقع نصب نادرست و غیراصولی مانع از کارکرد صحیح دستگاه می‌شود. به همین دلیل بهتر است نصب ماشین توسط تکنسین‌های حرفه‌ای صورت گیرد.

استفاده از شوینده نامناسب و بی‌کیفیت از دیگر دلایل ارور دادن ظرفشویی یونیوا است. بهتر است همواره از شوینده‌های باکیفیت و مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. مورد دیگر چفت نشدن کامل درب دستگاه است. برای آنکه ماشین ظرفشویی کار خود را شروع کند لازم است درب آن به صورت کامل بسته باشد.

 

خراب شدن المنت هیتر، موتور

خراب شدن المنت هیتر، موتور

خراب شدن قطعات فنی دستگاه همانند المنتها، هیتر، ترمیستور، موتور و… سبب نشان دادن ارور ظرفشویی یونیوا می‌شود. موتور، مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش ظرفشویی یونیوا است. بنابراین وجود هرگونه ایراد در آن می‌تواند سبب کار نکردن صحیح دستگاه شود.

خراب شدن المنتها و هیتر ماشین ظرفشویی یونیوا مانع از گرم شدن صحیح آب جهت انجام شستشو خواهد شد. بنابراین در این حالت آب به دمای مورد نیاز دستگاه جهت شروع شستشو نمی‌رسد. در این حالت بهتر است المنتها و هیتر دستگاه را با دقت چک کنید.

چیدن نادرست و غیر اصولی ظروف داخل دستگاه

یکی از مهم‌ترین دلایل نشان دادن ارور ظرفشویی یونیوا می‌توان چیدن غیراصولی و بیش از حد ظروف داخل دستگاه باشد. برای آن که ماشین ظرفشویی بتواند عمل شستن، آبکشی و خشک کردن را به خوبی انجام دهد لازم است ظروف به خوبی چیده شوند. در غیر این صورت ممکن است شاهد ارور‌هایی نظیر ارور خشک کن و نشتی آب باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی ارور ظرفشویی یونیوا و دلایل بروز آن پرداختیم. فراموش نکنید که هر ماشین ظرفشویی با هر برندی دارای ارور‌های مشخصی است. بنابراین ارور دادن یک دستگاه به معنی بی‌کیفیت بودن آن نیست. بلکه برعکس، تنها دستگاه‌های پیشرفته که مجهز به سنسور‌های حساس هستند این ارور‌ها را نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *