اخبار و تکنولوژی تلویزیون

رسیور تلویزیون یونیوا

رسیور تلویزیون یونیوا

امروزه بازار فروش کالا‌های صوتی و تصویری هوشمند از جمله تلویزیون به شدت پررنگ می‌باشد. همچنین اکثر تلویزیون‌های برند‌های مختلف خدمات از جمله ماهواره سر خود ارائه می‌دهند که رسیور تلویزیون یونیوا نیز در این دسته است. بنابراین تلویزیون یونیوا رسیوردار یکی از جدیدترین و به روزترین خدماتی بوده که شرکت‌های مهندسی همین برند به متقاضیان بازار عرضه می‌نمایند.

این دستگاه سیگنال‌های مرتبط به خود را به کمک ماهواره مخابراتی دریافت می‌نماید که این عملکرد از طریق رسیور و دیش ماهواره قابل اجرا می‌باشد. البته رسیور تلویزیون برند یونیوا از مزایا و معایب مختص به خود برخوردار بوده که به دلیل مزایای بیشمار می‌توان معایب آن را نادیده گرفت.

رسیور تلویزیون یونیوا چه قابلیت‌هایی دارد؟

رسیور تلویزیون یونیوا چه قابلیت‌هایی دارد؟

رسیور تلویزیون یونیوا دستگاهی است که سیگنال‌های بخش مختص خود را از طریق ماهواره مخابراتی دریافت می‌کند. اکثر کاربران با اطلاع از چنین قابلیتی دچار تردید شده و برای خرید تلویزیون یونیوا ریسوردار بین دو راهی گیر می‌کنند.

همچنین امروزه شرکت‌های تجاری با هدف زیباتر به نمایش گذاشتن فضای شهری و حذف دیش‌های ماهواره‌ای و آنتنها اقدام به طراحی و تولید تلویزیون‌های ماهواره دار نموده‌اند. البته منظور از ساخت تلویزیون‌های رسیور دار، فعالیت در حوزه‌های تجاری بوده است که به محض ورود به بازار، متقاضیان این تکنولوژی روز به روز افزایش یافتند. ناگفته نماند جهت اطلاع از قابلیت‌های تلویزیون رسیور دار برند یونیوا بهتر است مزایای آن مورد بررسی قرار گیرد.

مزایای رسیور تلویزیون یونیوا

مزایای رسیور تلویزیون یونیوا

رسیور تلویزیون یونیوا یکی از آپشن‌های همین برند بوده که در قالب تلویزیون بسیار جذاب و کارآمد به نظر می‌آید. همچنین رسیور زیرمجموعه قابلیت‌های کارآمدی بوده که در UNEVA ۴K TV به کار برده شده است. زیرا این نوع تکنولوژی دسترسی کاربر را به دیگر شبکه‌های خارجی از ایران آسان می‌نماید.

البته متقاضی قبل از هر کاری باید این موضوع را بررسی کند که آیا به تلویزیون ماهواره دار نیاز دارد یا خیر؟ چون تلویزیون‌های دارای رسیور قیمت بالاتری نسبت به دیگر تلویزیون داشته و در صورت عدم نیاز به ماهواره سر خود هزینه هنگفتی برای متقاضی خواهد داشت. ولی افرادی که خرید تلویزیون رسیور دار برند یونیوا را در اولویت قرار می‌دهند از مزایای بیشمار این دستگاه نیز نهایت بهره را می‌برند.

  • تلویزیون رسیور دار یونیوا به متقاضی کمک کرده که با وجود پرداخت هزینه بیشتر نسبت به تلویزیون‌های عادی در خرید دستگاه رسیور به صورت جداگانه صرفه‌جویی شود.
  • تلویزیون‌های یونیوا که دارای تصویر با کیفیت ۴k هستند و به رسیور مجهز می‌باشند، کانال‌هایی که از تصاویر با کیفیت ۴k پشتیبانی می‌کنند با همان کیفیت واقعی ۴k به نمایش می‌گذارند. البته این امر برای تلویزیون‌های عادی صدق نمی‌کند مگر در شرایطی که رسیور تهیه شده از تصویر با کیفیت ۴k پشتیبانی کند.
  • تلویزیون رسیور دار یونیوا به نصب دیش ماهواره نیازی نداشته و پروسه راه‌اندازی و نصب دستگاه را آسان‌تر می‌نماید.
  • این نوع تلویزیون از کیفیت تصویر و صدا بالایی برخوردار می‌باشد.
  • تلویزیون یونیوا مجهز به رسیور به کانال‌های تلویزیونی متنوعی دسترسی دارد.
  • به صورت رایگان تعداد زیادی از کانال‌های بین‌المللی را دریافت می‌کند.
  • برخی از کانال‌های فوتبال، فرمول ۱ و… به کانال‌های پولی معروف هستند که دسترسی به آن‌ها از طریق خرید کارت ماهواره‌ای و اشتراک‌گذاری در سرویس‌های مختلف امکان‌پذیر است. پس برای بهره وری از این کانال‌ها بهترین گزینه خرید تلویزیون یونیوا رسیور دار می‌باشد.

نصب رسیور تلویزیون یونیوا

جهت نصب رسیور تلویزیون یونیوا باید در مرحله نخست تنظیمات اولیه را مشخص نمود. البته تنظیمات اولیه بر مبنای موقعیت مکانی، شرایط و سلیقه متقاضی قابل اجرا بوده و برخی دیگر از تنظیمات مانند موقعیت مکانی غیر قابل تغییر هستند. اما برخی گزینه‌ها بسته به شرایط متقاضی مشخص می‌گردند. همچنین سلیقه فرد در تنظیمات دیگری همچون نور و رنگ دستگاه دخیل می‌باشند.

پس برای نصب تلویزیون یونیوا رسیور دار باید به بخش تنظیمات، راه‌اندازی اولیه و جست و جوی شبکه‌ها و کانال‌های قابل دریافت رجوع کرد. در این قسمت ۲ تیونر ورودی قرار گرفته که اولی برای دریافت سیگنال و امواج آنتن هوایی و دومی برای دریافت امواج ماهواره‌ای است. ناگفته نماند که ورودی معمولی تلویزیون یونیوا RF بوده که در کنار آن ورودی تیونر امواج ماهواره قرار دارد. در نتیجه سیگنال زمان وصل کابل از راه سوئیچ مختص به توینر ارتباط برقرار می‌شود.

نحوه تشخیص تلویزیون یونیوا رسیور دار

نحوه تشخیص تلویزیون یونیوا رسیور دار

قدم نخست برای تشخیص رسیور تلویزیون یونیوا این است که کاتالوگ دستگاه مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد. همچنین با مراجعه به بخش کانال‌یابی در قسمت تنظیمات تلویزیون می‌توان به سراغ کانال‌یابی ماهواره رفت. در این قسمت کانال‌های ماهواره‌ای وجود دارند که که از مجهز بودن تلویزیون یونیوا به رسیور خبر می‌دهند.

البته با وجود ماهواره سرخود، دستگاه به رمز گشایی عکس نیاز دارد. زیرا این رمزگشایی باعث شده که متقاضی جهت دریافت امواج بیرون از کشور با هیچ گونه مشکلی مواجه نگردد. سپس در کمترین زمان رمز را به عکس مبدل نماید. در غیر این صورت ماهواره سرخود بدون رمز گشا برای متقاضی هیچ فایده‌ای نداشته و بی‌استفاده خواهد بود.

یکی دیگر از راه‌های تشخیص رسیور تلویزیون یونیوا این است که مشخصات درج شده روی کارتن یا همان جعبه بسته‌بندی را رؤیت نمود. معمولاً تلویزیون‌های مجهز به ماهواره سرخود با DVB/S یا DVB/S۲ معرفی و روی جعبه نوشته می‌شوند. همچنین وجود پورت‌های ورودی در بخش پشتی تلویزیون از رسیور خبر می‌دهند. پس به محض مشاهده ورودی آنتن ماهواره می‌توان از وجود ماهواره سرخود روی دستگاه تلویزیون برند یونیوا اطمینان پیدا کرد.

جمع‌بندی

رسیور تلویزیون یونیوا یکی از جدیدترین و بروزترین خدماتی بوده که شرکت‌های مهندسی همین برند به متقاضیان بازار عرضه می‌نمایند. این دستگاه سیگنال‌های مختص خود را از طریق ماهواره‌های مخابراتی دریافت می‌کند. البته جهت اطلاع از عملکرد تلویزیون یونیوا مجهز به رسیور باید با مزایای آن از جمله، عدم نیاز به دیش، تنوع بالا در کانال‌های دریافتی، دسترسی به کانال‌های خارجی و پولی همچون کانال فوتبال، فرمول ۱ و… آشنا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *