اخبار و تکنولوژی کولر گازی

راهنمای کنترل کولر گازی یونیوا

راهنمای کنترل کولر گازی یونیوا

راهنمای کنترل کولر گازی یونیوا

بسیاری از افرادی که قصد خرید کولر گازی یونیوا را دارند؛ در مورد نحوه کار یا کنترل کولر گازی یونیوا سؤال دارند. همانطور که می‌دانید کولر گازی‌های برند یونیوا در مدل‌های مختلفی ارائه می‌شوند. هر کدام از این مدل‌ها دارای قابلیت‌ها و امکانات مربوط به خود بوده و مسلماً کنترل آن‌ها نیز با هم فرق می‌کند.

برخی از این کولر گازی‌ها کنترل‌هایی با دکمه‌ها و تنظیمات پیچیده دارند. اما در عوض کارکرد برخی دیگر بسیار ساده است. در این مقاله از سایت یونیوا ایران می‌خواهیم به معرفی کامل کنترل کولر گازی یونیوا، آموزش کار با آن و سایر تنظیمات مربوطه بپردازیم.

کنترل کولر گازی یونیوا

کنترل کولر گازی یونیوا یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین تجهیزاتی می‌باشد که همراه با کولر گازی ارائه می‌شود. داشتن کنترل برای یک کولر گازی بسیار مهم است. زیرا با استفاده از این کنترل کاربر می‌تواند از راه دور تنظیمات کولر گازی را تغییر دهد. در نتیجه نیازی به تنظیم کردن دستگاه با استفاده از دکمه‌ها و تنظیمات روی آن نیست.

کاربردهای کنترل کولر گازی یونیوا

کاربردهای کنترل کولر گازی یونیوا

تنظیم کولر گازی بر روی حالت‌های مختلف، روشن و خاموش کردن، تغییر دما، تغییر جهت پرتاب باد و… از کاربرد‌های مهم کنترل است. کنترل‌های یونیوا اکثرا برد بسیار خوبی داشته و از فواصل زیاد نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. معمولاً در راهنمای کولر گازی یونیوا، توضیحاتی در مورد کنترل آن نیز نوشته شده است. با مطالعه این راهنما می‌توانید اطلاعات خوبی در مورد نحوه عملکرد کنترل به دست بیاورید.

ویژگی های کنترل کولر گازی یونیوا

برای آنکه بیشتر با کنترل کولر گازی یونیوا آشنا شوید، در ادامه می‌خواهیم به معرفی ویژگی‌های مختلف آن بپردازیم.

طراحی ظاهری کنترل کولر گازی یونیوا

طراحی ظاهری کنترل کولر گازی یونیوا

اولین ویژگی کنترل کولر گازی یونیوا که می‌خواهیم به آن بپردازیم طراحی ظاهری آن است. طراحی ظاهری انواع این کنترل‌ها بسیار با هم مشابه می‌باشد. در قسمت بالایی کنترل نمایشگر دیجیتال وجود دارد. از طریق این نمایشگر می‌توانید تنظیمات فعلی کولر گازی را به صورت دقیق مشاهده کنید. اطلاعاتی همانند دمای هوا، قدرت پرتاب باد و حالت کولر گازی بر روی نمایشگر نشان داده می‌شود.

در قسمت پایینی کنترل کولر گازی، دکمه‌های مربوط به تنظیمات کولر گازی قرار گرفته‌اند. این دکمه‌ها به گونه‌ای قرار گرفته‌اند که دسترسی به آن‌ها و تنظیم کردنشان راحت باشد. در پشت کنترل کولر گازی یونیوا، محلی برای قرار‌گیری باتری‌ها تعبیه شده است که دارای درپوش محکم می‌باشد.

کیفیت ساخت کنترل کولر گازی یونیوا

کنترل کولر گازی یونیوا دارای کیفیت ساخت بسیار بالایی است. کمپانی یونیوا برای تولید این کنترل‌ها از متریال ABS بهره می‌برد. این متریال شباهت بسیاری به پلاستیک فشرده دارد. اما استحکام و مقاومت آن بیشتر است. بنابراین می‌توان گفت که ریموت کنترل کولر گازی به صورت کاملاً مستحکم ساخته می‌شود. نکته‌ای که در این میان بسیار مهم است، مراقبت از کنترل می‌باشد.

درست است که کنترل کیفیت ساخت بالایی دارد. اما عدم مراقبت از کنترل و به زمین افتادن مرتب آن می‌تواند در کارکرد صحیح آن اختلال ایجاد کند. به زبانی دیگر موجب ضعیف شدن برد کنترل خواهد شد. بنابراین سعی کنید همیشه به بهترین شیوه از کنترل کولر گازی یونیوا استفاده کنید.

آموزش کنترل کولر گازی یونیوا

حال که با طراحی و کیفیت ساخت کنترل کولر گازی یونیوا آشنا شدید، وقت آن است به آموزش نحوه کار با آن بپردازیم. هر کدام از کنترل‌های مربوط به کولر گازی‌های برند یونیوا ممکن است دکمه‌ها و گزینه‌های مختلفی داشته باشند. برخی از این کنترل‌ها دکمه‌ها و تنظیمات بیشتری داشته اما برخی دیگر ساده‌تر هستند. به همین دلیل ما در این مقاله می‌خواهیم به صورت کلی به بررسی تمامی تنظیمات کنترل کولر گازی یونیوا بپردازیم. راهنمای کنترل کولر گازی یونیوا ۳۰۰۰۰ به صورت زیر می‌باشد:

 • On/Off: خاموش و روشن
 • Temp: دمای باد
 • Mode: حالت دستگاه
 • Cool: عملکرد هوای سرد
 • Fan: کارکرد فن
 • fan speed: سرعت‌های مربوط به فن داخلی
 • Set: تنظیمات کولر گازی
 • Swing: تنظیم جهت پرتاب باد
 • Clock: تنظیم ساعت
 • sleep / time up: زمان مربوط به استراحت خودکار
 • turbo / jet cool: کار با نهایت قدرت
 • econo: بهینه‌سازی دستگاه
 • Dimmer: خاموش کردن پنل نمایشگر کولر گازی
 • Reset: ریست کردن کولر گازی جهت شروع دوباره

کار با کنترل کولر گازی یونیوا

کار با کنترل کولر گازی یونیوا بسیار آسان می‌باشد. در واقع تمامی این کنترل‌ها با وجود تنظیمات مختلفی که دارند، دارای رابط کاربری راحتی هستند. در ادامه می‌خواهیم کارکرد انواع دکمه‌های کنترل کولر گازی یونیوا را بررسی کنیم.

 • دکمه START/STOP یا on/off: این دکمه مربوط به روشن و خاموش کردن کولر گازی است.
 • Mode: با این دکمه می‌توانید کولر گازی را روی حالت‌های مختلف تنظیم کنید. در واقع یکی از اصلی‌ترین دکمه‌های کنترل، دکمه مود است.
 • Set: با زدن این دکمه می‌توانید فرایند تنظیم کولر گازی یونیوا را شروع کنید.
 • Temp: با این گزینه می‌توانید دمای هوای کولر گازی را به دلخواه تنظیم نمایید.
 • Swing: تنظیم کردن جهت باد در کولر گازی بسیار مهم است. با این دکمه می‌توانید جهت پنل‌های کولر گازی را تنظیم کنید. اینگونه جهت هوای دستگاه تغییر داده می‌شود.
 • Reset: گاهی اوقات لازم است تمامی تنظیمات از قبل تعین شده کولر گازی را حذف کنید. دکمه ریست دقیقاً همین وظیفه را به عهده دارد.
 • turbo / jet cool: با انتخاب این حالت کنترل کولر گازی یونیوا، دستگاه با تمام توان و قدرت خود شروع به کار می‌کند. مسلماً دستگاه در این حالت بیشترین مصرف انرژی را داشته و بیشترین فشار را تحمل می‌کند.
 • Fan: با انتخاب این حالت، کمپرسور خاموش شده و تنها فن‌ها مشغول به جریان دادن هوا می‌شوند. یعنی به نوعی کولر گازی عملکردی شبیه به عملکرد پنکه پیدا می‌کند.

تنظیمات کنترل کولر گازی یونیوا

در بخش قبلی برخی از تنظیمات مربوط به کنترل کولر گازی یونیوا را توضیح دادیم. حال در این بخش می‌خواهیم به برخی دیگر از حالت‌ها و تنظیمات مهم این کنترل بپردازیم.

 • sleep / time up: این حالت برای زمانی کاربرد دارد که شما می‌خواهید در صورت رسیدن دمای محیط به دمای مورد نظر، دستگاه به صورت خودکار خاموش شود. البته ممکن است دستگاه به صورت کامل خاموش نشود و تنها در حالت استراحت قرار گیرد.
 • Dimmer: روشن ماندن نمایشگر پنل دستگاه در هنگام شب می‌تواند باعث آزار برخی از افراد شود. با دکمه دیمر کنترل کولر گازی یونیوا می‌توانید پنل نمایشگر را خاموش نمایید.
 • Clock: با تنظیم کردن کلاک یا تایمر می‌توانید تعیین کنید که کولر گازی در چه ساعت‌هایی روشن و در چه ساعت‌هایی خاموش شود. این حالت برای زمانی که در منزل نیستید بسیار مناسب می‌باشد.
 • fan speed: با زدن این دکمه می‌توانید قدرت پرتاب باد کولر گازی را تنظیم کنید. بیشتر کولر گازی‌ها دارای سه حالت ضعیف، متوسط و قوی هستند.
 • Econo: برای آن که کولر گازی را روی حالت صرفه‌جویی قرار دهید، باید این حالت را انتخاب کنید. در کولر گازی‌های اینورتر دار، این حالت موجب کاهش مصرف انرژی کولر گازی می‌شود.

خرید کنترل کولر گازی یونیوا

نمایندگی یونیوا ایران به عنوان نمایندگی اصلی و معتبر برند چینی یونیوا در ایران فعالیت دارد. می‌توانید انواع کنترل‌های کولر گازی یونیوا را از این فروشگاه تهیه نمایید. البته فراموش نکنید که تمامی کولر گازی‌ها همراه با کنترل ریموت ارائه می‌شوند. بنابراین خریداران گرامی نیازی به تهیه جداگانه کنترل برای کولر گازی نخواهند داشت.

خرید کنترل کولر گازی یونیوا

سخن آخر

در این مقاله به صورت کامل به معرفی کنترل کولر گازی یونیوا، آموزش کار و تنظیمات آن پرداختیم. ‌امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید بهترین استفاده را از ریموت کنترل از راه دور یونیوا کنید. شایان ذکر است که توضیحات فوق برای تمامی انواع کنترل‌های کولر گازی جوابگو می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *