اخبار و تکنولوژی کولر گازی

کولر گازی یونیوا تقلبی

کولر گازی یونیوا تقلبی

امروزه استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع به طرز چشمگیری افزایش یافته است. اما محبوبیت این سیستم‌ها نگرانی‌هایی هم برای تولیدکنندگان و استفاده‌کنندگان به وجود آورده است. همیشه تشخیص تقلبی یا اصلی بودن یک کالا برای کاربران در سراسر دنیا یک دغدغه محسوب می‌شود. برای بیشتر افراد عادی تشخیص کالاهای اصلی کار چندان آسانی نیست اما با بررسی برخی از امکانات و ویژگی‌های محصول تا حد زیادی می‌توان به اصل یا تقلبی بودن کالا پی برد.

در این بین کولر گازی یونیوا یکی از برندهای شناخته شده و پرطرفدار است که به دلیل کیفیت مناسب و قیمت پایین با فروش و تقاضای بالایی همراه بوده است. کولر گازی یونیوا تقلبی در مقایسه با کولر گازی یونیوا اصلی از لحاظ ظاهری هیچ‌گونه تفاوتی ندارد. از آنجایی که هیچ سریال نامبری در کولر گازی یونیوا برای تشخیص تقلبی و اصلی بودن دستگاه درج نشده است در نتیجه تنها راهی که شما می‌توانید محصول اصلی را خریداری کنید مراجعه به نمایندگی‌های معتبر و مجاز برای خرید است.

نحوه تشخیص کولر گازی یونیوا تقلبی از اصلی

نحوه تشخیص کولر گازی یونیوا تقلبی از اصلی

در این آشفته بازار لوازم خانگی تشخیص کولر گازی یونیوا تقلبی برای درصد زیادی از متقاضیان امکان‌پذیر نیست در بیشتر شهرهای مرزی طرح‌های تقلبی کولر گازی یونیوا به راحتی تولید و به نام کالای اصلی وارداتی به مردم می‌فروشند.

  • بیشتر سودجویان به دلیل ناآگاهی مردم کولرهای تقلبی یونیوا را با قیمت بالایی و حتی بیشتر از قیمت مدل‌های اصلی به مردم می‌فروشند. مسلماً این اتفاق برای هیچ کس خوشایند نیست و بهتر است کمی اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.
  • کیفیت کولر گازی یونیوا اصلی هیچ وقت قابل مقایسه با نمونه‌های تقلبی نیست. قطعاً وقتی نمونه تقلبی را تهیه کنید دستگاه شما طول عمر چندانی نخواهد داشت. این موضوع نشان می دهد که شما خرید به صرفه‌ای انجام نداده اید.
  • دستگاه‌های تقلبی به هیچ عنوان گارانتی نمی‌شوند و اگر مشکلاتی برای دستگاه پیش بیاید به دلیل نداشتن گارانتی تمام هزینه‌های تعمیر و نگهداری را باید خودتان بپردازید.
  • کولر تقلبی یونیوا فاقد خدمات پس از فروش است. در واقع بعد از نصب و راه‌ اندازی محصولات یونیوا مثل کولر دیگر هیچ مرجعی جوابگوی مشکلات و معایب آن نیست.

معایب خرید کولر گازی تقلبی یونیوا

یکی از معایب اصلی کولرهای گازی یونیوا تقلبی این است که معمولاً ظرفیت اصلی کولر روی آن درج نمی‌شود. مثلاً شما کولر با ظرفیت ۲۴۰۰۰ خریداری می‌کنید اما کمپرسور به کار رفته شده در کولر ۱۸۰۰۰ است.

ساده ترین راه تشخیص کولر گازی یونیوا اصل از تقلبی

ساده ترین راه تشخیص کولر گازی یونیوا اصل از تقلبی

ضخامت لوله‌های مسی به کار رفته شده در نمونه‌های اصلی ضخیم است. اما در نمونه‌های تقلبی ضخامت لوله‌های مسی کم است و حتی ممکن است لوله‌ها از جنس مس نباشد و فقط روکش مسی داشته باشند. از آنجایی برای بیشتر افراد عادی حین خرید این موارد قابل تشخیص نیستند در نتیجه تنها راه اطمینان حاصل کردن این است که مراجع معتبری را برای خرید انتخاب کنید.

یکی از راه‌های تشخیص کولر گازی یونیوا تقلبی اینورتر و معمولی این است که به دستگاه آمپرمتر متصل شود. گاها به خریدار یک کولر گازی معمولی را به جای اینورتر می‌فروشند. با اتصال آمپرمتر به دستگاه در کولرهای معمولی روی دستگاه عدد ثابتی با نوسانات بسیار کم نمایش داده می‌شود. اما در کولرهای گازی یونیوا اینورتر اصلی این عدد ثابت نیست و آمپرمتر به طور مرتب عددهای مختلفی را نشان می‌دهد و عددهای نمایش داده شده در رنج ثابتی نیست.

راهنمای تشخیص کولر گازی یونیوا تقلبی

راهنمای تشخیص کولر گازی یونیوا تقلبی

با بررسی موارد زیر به راحتی می‌توانید کولر گازی یونیوا تقلبی را تشخیص دهید.

  • دی کولر گازی یونیوا اصلی از گاز مبرد r410a استفاده شده است. این در حالی است که هنوز هم بیشتر تولیدکنندگان محصولات تقلبی همچنان از گازهای معمولی مانند r22 استفاده می‌کنند. در دستگاه‌های اصلی این مشخصه در قسمت‌های مختلف دستگاه درج شده است.
  • پنل کولر گازی یونیوا در نمونه‌های اصلی به رنگ سفید و دارای طراحی با کیفیت و زیبایی است. کولرهای گازی یونیوا اصلی در ظرفیت‌های مختلف با پنل های اختصاصی طراحی می‌شوند. مثلاً پنل اولترا برای سایزهای ۳۰۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ می‌باشد، پنل لوکس برای سایزهای ۱۸۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ و مدل‌های ۱۲۰۰۰، ۱۸۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ هم با پنل تیتانیوم طراحی می‌شوند. این پنل ها با تکنولوژی‌ها و فناوری‌های پیشرفته‌ای طراحی شده‌اند. در حالی که ممکن است در نمونه‌های تقلبی برای تمام ظرفیت‌ها از یک پنل ساده استفاده شود و کلا این مشخصه نادیده گرفته شود.
  • بیشتر فروشندگان و نمایندگی‌های کولر گازی اصلی یونیوا دستگاه‌های خود را با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می‌کنند. شرکت‌های معتبر در این زمینه در سامانه جامع گارانتی ثبت شده‌اند و کد رهگیری دارند. در نتیجه به جای اینکه بخواهید ویژگی‌ها مختلف کولر گازی را بررسی کنید از همان ابتدا یک مرجع معتبر را برای خرید انتخاب کنید و خیال خودتان را بابت محصول اصلی راحت کنید.
  • کولرهای گازی یونیوا ساخت کشور تایلند و مونتاژ چین هستند و تمامی محصولات این برند با بسته‌بندی شکیل و قوی در بازار عرضه می‌شود. اگر فروشنده محصولی با بسته‌بندی ضعیف و غیر قابل قبول ارائه داد به تقلبی بودن این محصول شک کنید.
  • گاها فروشندگان در چنین مواقعی بهانه‌های مختلفی برای این بسته‌بندی می‌آورند اما هیچ کدام از این بهانه‌ها دلیلی بر اصالت کالا نیست. روی بسته‌بندی کالاهای اصلی برچسب فنی دستگاه حک شده است. در این برچسب تمامی مشخصات فنی دستگاه درج شده است. حتی اینورتر بودن و معمولی بودن دستگاه و شرایط آب و هوایی استفاده هم حک شده است.
  • دقت داشته باشید که کولرهای گازی یونیوا در دو نوع معمولی و اینورتر عرضه می‌شوند. برخی از فروشندگان به دلیل ناآگاهی خریداران نمونه‌های معمولی را به جای اینورتر می‌فروشند. اگر برد دستگاه را مشاهده کنید به راحتی متوجه اینورتر بودن و معمولی بودن دستگاه می‌شوید. در دستگاه‌های یونیوا اینورتر دار، برد دستگاه پیچیده، بزرگ و با کیفیت است. اما برد به کار رفته شده در کولرهای عادی ساده و ابتدایی یا کلا فاقد برد می‌باشند.

جمع‌بندی

با توجه به اطلاعات گفته شده هر خریداری می‌تواند از روی فاکتورهای مختلفی کولر گازی یونیوا تقلبی را تشخیص دهد. بدون شک تمام افراد بدون حتی دانش تخصصی در این زمینه می‌توانند تنها با بررسی برخی از ویژگی‌ها و امکانات دستگاه نمونه‌های اصلی را از تقلبی تشخیص دهند.

به طور کلی بررسی برخی از مشخصات دستگاه برای بیشتر کاربران امکان‌پذیر نیست و ممکن است دچار خطا و اشتباه شوند. از این رو همیشه تاکید بر آن شده تا محصولات اورجینال و با کیفیت برند یونیوا را از نمایندگی‌های این برند تهیه کنند. تا کالا شامل گارانتی و خدمات پس از فروش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *