اخبار و تکنولوژی کولر گازی

کولر گازی ۱۲ هزار ال‌ جی بهتر است یا یونیوا

کولر گازی 12 هزار ال‌ جی بهتر است یا یونیوا

وقتی صحبت از خرید کولر گازی برای محیط‌های مختلف به میان می‌آید بیشتر کاربران با این سؤال مواجه می‌شوند که کدام کولر گازی بهتر است؟ آیا قیمت بالا می‌تواند دلیلی بر کیفیت و کارایی خوب کولر باشد؟ کدام برندها توانسته‌اند رضایت استفاده‌کنندگان را جلب کنند؟ در این مقاله به بررسی کولر ۱۲ هزار الجی و یونیوا می پرداریم.

مقایسه برند ال جی و یونیوا

در بازار ساخت سیستم‌های تهویه مطبوع برندهای معتبر و شناخته شده‌ای مانند یونیوا، ال‌جی، گری، جنرال و… فعالیت می‌کنند که هر کدام به نوعی بهترین کولرهای گازی را طراحی و تولید کرده‌اند. تنوع کولرهای گازی دست خریداران را باز گذاشته است تا بتوانند متناسب با نیاز و بودجه خود بهترین دستگاه را خریداری کنند.

در اینجا هدف مقایسه کولر گازی ۱۲ هزار ال‌جی با همین مدل از برند یونیوا است. برند ال‌جی و برند یونیوا هر دو شرکت‌های معتبر و شناخته شده‌ای هستند که کولرهای زیادی را با ظرفیت‌ها و عملکردها متفاوتی تولید کرده‌اند و تا این لحظه با حجم زیادی از رضایت کاربران مواجه شده‌اند.

کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا و کولر گازی ۱۲۰۰۰ ال‌جی دو نمونه از پرفروش‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که قابلیت تهویه هوای محیط تا متراژ حداکثر ۳۰ مترمربع را دارند. در ادامه سعی می‌کنیم تا این دو محصول پرفروش را از نظر فاکتورهای مهمی مقایسه کنیم.

مقایسه کیفیت ساخت دو کولر گازی ۱۲۰۰۰ ال‌جی با یونیوا

آیا کیفیت کولر گازی ۱۲ هزار ال‌جی با یونیوا مشابه است؟ کمپانی ال‌جی چندین سال است که فعالیت خود را در زمینه تولید لوازم خانگی ادامه می‌دهد و از نظر کیفیت توانسته اعتماد مصرف‌کنندگان را به خود جلب کند. در این بین برند یونیوا یک برند نوپا است که احتمالاً کاربران زیادی با کیفیت و کارایی محصولات آشنایی چندانی نداشته باشند اما با استفاده از محصولات قطعاً متوجه با کیفیت بودن آن‌ها می‌شوند. به‌طورکلی کولر گازی ۱۲۰۰۰ ال‌جی از کیفیت بالاتری نسبت به کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا برخوردار است.

کیفیت ساخت قطعات کولر گازی ۱۲۰۰۰ هزار ال‌جی بالاتر از کولر گازی ۱۲۰۰۰ یوینوا است چون سابقه تولید و تخصص بالای کمپانی ال‌جی باعث این برتری شده است و همچنین تکنولوژی‌هایی که در ساخت کولر گازی استفاده می‌شوند همگی جزء تکنولوژی های پیشرفته و به روز هستند.

مقایسه قیمت کولر گازی 12 هزار ال‌جی با یونیوا

مقایسه قیمت کولر گازی ۱۲ هزار ال‌جی با یونیوا

کولر گازی ۱۲۰۰۰ هزار یونیوا نسبت به کولر گازی ۱۲۰۰۰ ال‌جی ارزان‌تر است. اما اختلاف قیمت این دو برند چندان زیاد نیست و قیمت بالای کولر گازی ال‌جی به منزله بهتر بودن یا کارایی بهتر نیست. به‌طورکلی هر دو کولر گازی عملکرد خوبی دارند و تفاوت در قیمت این دو دستگاه تنها به دلیل نوع قطعات و تکنولوژی ساخت است. کمپانی ال‌جی از قطعات مرغوب‌تر استفاده می‌کند و به فناوری های بهتر و پیشرفته‌تری دسترسی دارد. از این رو طبیعی است که قیمت بالاتری داشته باشد.

قیمت پایین کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا به جذابیت‌های بالای این محصول افزوده است. از این رو بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند برای یک کولر گازی هم سطح با سایر برندها قیمت کمتری پرداخت کنند.

مقایسه کولر گازی ۱۲۰۰۰ ال‌جی با یونیوا از نظر تنوع مدل‌ها

وقتی صحبت از انواع کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا و کولر گازی ۱۲۰۰۰ ال‌جی می‌شود باید بگوییم که این دو کمپانی محصولات خود را از لحاظ عملکرد، اینورتر بودن، غیر اینورتر و … دسته‌بندی می‌کنند. هر دوی این مدل ها با قابلیت سرمایشی و گرمایشی طراحی می‌شوند و مدل‌هایی هم طراحی شده‌اند که تنها از قابلیت سرمایش پشتیبانی می‌کنند.

کولر گازی های ال‌جی و یونیوا ۱۲۰۰۰ در دو نوع اینورتر دار و غیر اینورتر طراحی می‌شوند. اما محصولات کمپانی ال‌جی از فناوری های پیشرفته‌ای پشتیبانی می‌کنند. مثلاً تصفیه هوا، یونیزاسیون و … از قابلیت‌های پیشرفته کولرهای گازی ال‌جی می‌باشند.

کمپانی ال‌جی و یونیوا محصولات خود را بر اساس شرایط آب و هوایی محل استفاده هم دسته‌بندی می‌کنند. به این صورت که نمی‌توان از یک مدل کولر در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کرد. کولرها دارای مدل‌های T1، T2 و T3 هستند. مثلاً کولر گازی ال‌جی Dual Inverter با ظرفیت ۱۲۰۰۰ با موتور T1 طراحی شده است به این صورت که کارایی این کولر تنها در مناطق شمالی و معتدل می‌باشد.

کولر گازی یونیوا ۱۲۰۰۰ هم با موتور T3 طراحی شده است که در مناطق گرمسیری و حاره‌ای بهترین عملکرد را دارد.

مقایسه کولر گازی یونیوا و ال‌جی از نظر امکانات و مشخصات

یکی از تفاوت‌های کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا و ۱۲۰۰۰ هزاری در مصرف انرژی است. هر دوی این محصولات دارای رده انرژی A یا بالاتر هستند اما به‌طورکلی محصولات ال‌جی مصرف انرژی پایین‌تری دارند.

کولرهای گازی ال‌جی و یونیوا دارای فیلتر تصفیه هوا هستند. فیلترها در پنل داخلی دستگاه نصب شده‌اند و خاصیت آنتی باکتریال دارند به این صورت که تمام ذرات گردوغبار را آلودگی را جذب می‌کنند و هوایی سالم را منتشر می‌کنند.

در هر دوی این دستگاه‌ها از گاز مبرد R410a استفاده شده است. این گاز یکی از بهترین و پرکاربردترین گازهایی است که امروزه جایگزین گاز R22 شده است. گاز R410a هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کند و هوایی سالم و سبک را تولید می‌کند. استفاده از این گاز در کولرهای گازی یونیوا و ال‌جی باعث شده تا قدرت خنک‌کنندگی این سیستم‌ها چندین برابر شود.

استحکام بدنه و مقاومت پنل های داخلی و خارجی در کولر گازی ال‌جی بیشتر از یونیوا است.

قدرت سرمایش و گرمایش در کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا و ال‌جی

کولر گازی ۱۲ هزار ال‌جی و یونیوا از هر دو قابلیت سرمایشی و گرمایشی پشتیبانی می‌کنند از این رو با خیال راحت می‌توان در تمام فصول سال از این محصولات استفاده کرد. کمپرسور به کار رفته شده در این دستگاه‌ها از نوع روتاری است که تحمل دمایی بالایی دارد. قدرت سرمایش این کولر گازی ها، ۱۲۰۰۰ و قدرت گرمایش آن ۱۲۵۰۰ می‌باشد.

کولر گازی ۱۲ هزار ال‌جی و یونیوا برای چه متراژی مناسب هستند؟

نکته مهمی که همیشه در خرید کولر گازی ۱۲ هزار ال‌جی و یونیوا باید به آن دقت شود متراژ محیط نصب است. این کولر گازی ظرفیت پایینی دارد و در متراژهای ۱۰ تا ۲۵ متر بهترین کارایی را دارد. اگر بخواهید این کولر را برای محیط‌های بزرگ‌تر نصب کنید قطعاً فشار زیادی به موتور دستگاه وارد می‌شود و اصلاً کارایی مورد انتظار را نخواهید داشت.

جمع‌بندی

به‌طورکلی با مقایسه کولر گازی ۱۲ هزار ال‌جی با یونیوا درمی‌یابیم که این دو محصول از نظر کارایی و عملکرد تقریباً در یک سطح هستند اما تکنولوژی‌هایی که در ساخت ال‌جی به کار رفته شده است پیشرفته‌تر هستند. از این رو قیمت بالاتری نسبت به نمونه مشابه خود از برند یونیوا را دارد. در نهایت چیزی که روی خرید کاربران تأثیر می‌گذارد قطعاً نیاز افراد، بودجه و سلیقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *