دسته‌بندی نشده

کولر گازی ۱۲ هزار جی پلاس بهتر است یا یونیوا

کولر گازی 12 هزار جی پلاس بهتر است یا یونیوا

کولر گازی ۱۲ هزار جی پلاس و کولر گازی ۱۲ هزار یونیوا هر دو از محصولات با کیفیت و پرطرفدار بازار هستند. این دو محصول در برخی از مشخصات و ویژگی‌ها مشابه هستند اما از نظر امکانات و عملکرد تا حدودی یا هم متفاوت هستند. در زیر این دو دستگاه را از جنبه‌های مختلف با هم بررسی می‌کنیم . در انتهای مقاله پاسخ این سوال که کولر گازی ۱۲ هزار جی پلاس بهتر است یا یونیوا را بدست خواهید آورد.

مقایسه کیفیت ساخت کولر گازی ۱۲ هزار جی پلاس با یونیوا

کیفیت ساخت کولر گازی ۱۲ هزار جی پلاس و یونیوا بالاست. با توجه به اینکه کیفیت ساخت فاکتور مهمی در خرید است از این رو مقایسه این آپشن کمک زیادی به انتخاب خریداران می‌کند. به طور کلی کیفیت ساخت کولر گازی های یونیوا به مراتب بهتر از کولرهای جی پلاس است. یونیوا یک برند چینی و جی پلاس یک برند ایرانی است و این می‌تواند روی انتخاب بیشتر خریداران تأثیر بگذارد.

مقایسه کیفیت ساخت کولر گازی 12 هزار جی پلاس با یونیوا

مقایسه کولر گازی ۱۲ هزار جی پلاس با یونیوا از نظر عملکرد

اگر بخواهیم کولر گازی ۱۲ هزار یونیوا را از نظر عملکرد با کولر گازی ۱۲ هزار جی پلاس مقایسه کنیم قطعاً هر دو محصول از راندمان بالایی برخوردارند و از قابلیت‌های سرمایشی و گرمایشی پشتیبانی می‌کنند. اگر ظرفیت سنجی مناسبی هنگام خرید این کولرها انجام دهید قطعاً بهترین عملکرد را از آن‌ها خواهید دید.

گاها کولرهای گازی ۱۲۰۰۰ هزار بدون توجه به متراژ محیط برای مکان‌های بزرگ انتخاب می‌شود و این مسئله باعث می‌شود که کولر اصلاً کارایی مناسبی نداشته باشد. در چنین شرایطی هم مصرف انرژی در کولر بالا می‌رود و هم اینکه احتمال خرابی کولر افزایش پیدا می‌کند. هر دو کولر ۱۲۰۰۰ جی پلاس و یونیوا برای محیط‌های کوچک با حداکثر متراژ ۳۰ متر مربع طراحی شده‌اند.

مقایسه کولر گازی جی پلاس ۱۲۰۰۰ با یونیوا از نظر مدل دستگاه

هر دو کمپانی جی پلاس و یونیوا کولرگازی های خود را در ظرفیت‌های مختلف و در مدل‌های معمولی و اینورتر طراحی می‌کنند. کمپانی ایرانی جی پلاس کولرهای خود را در دو مدل GAC و GCD تولید می‌کند. مدل (GAD-HFMU1) برای مناطق معتدل طراحی شده است و در شهرهای حاره‌ای و گرمسیری عملکرد مناسبی ندارد. این کمپانی کولرهای گازی مدل (GCD-MUHF3) مخصوص مناطق تروپیکال (گرمسیر و حاره‌ای) طراحی کرده است.

کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا با کمپرسور روتاری طراحی شده که برای مناطق با شرایط آب و هوایی گرمسیری مناسب است. البته برند یونیوا کولرهای مدل اولترای خود را در ظرفیت‌های ۲۴۰۰۰ و ۳۰۰۰ طراحی کرده است که برای محیط‌های با زمستان‌های معتدل و تابستان‌های بسیار گرم مناسب است.

برند خوشنام یونیوا کولرهای لوکس خود را در ظرفیت‌های ۱۲۰۰۰، ۱۸۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ طراحی کرده است تا برای کلاس آب و هوایی T1 یا همان مناطق شمالی و غربی بهترین کارایی را داشته باشند.

البته مدل‌های تیتانیوم این برند در ظرفیت‌های پایین ۱۲۰۰۰، ۱۸۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ هم طراحی شده است که دارای موتور اینورتر هستند و مصرف انرژی پایینی دارند. این کولرها برای مناطق گرمسیری کارایی زیادی دارند چون کمپرسور به کار رفته شده در آن‌ها تحمل دمای زیاد را دارد.

مقایسه کولر گازی ۱۲۰۰۰ جی پلاس با یونیوا از نظر امکانات

امکانات کولر گازی یونیوا ۱۲۰۰۰ نسبت به کولر گازی جی پلاس ۱۲۰۰۰ بیشتر است. هر دوی این دستگاه دارای امکانات متنوعی از قبیل فیلتراسیون هوای داخلی، تایمر، تنظیم دمای خودکار و … هستند اما کولر گازی یونیوا دارای قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل از راه دور به صورت هوشمند را دارد. اما هنوز مدل‌های جی پلاس به این قابلیت مجهز نشده‌اند.

با توجه اینکه امروزه تنفس هوای سالم یکی از حیاتی‌ترین نیازهای انسان در محیط‌های مختلف است در نتیجه کولرهایی که دارای فیلترهای تصفیه هوا هستند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. خوشبختانه در هر دو برند یونیوا و جی پلاس از فیلتر آنتی باکتریال استفاده شده است نا ذرات گردوغبار موجود در هوای بیرون را جذب کند و هوایی سالم را پرتاب کند.

هر دوی این کولرها دارای قدرت پرتاب باد چهار جهته، دارای نمایشگر روی پنل داخلی دستگاه برای نمایش میزان دما و حالت دستگاه، دارای حالت توربو و … می‌باشند.

مقایسه کمپرسور کولر گازی ۱۲۰۰۰ جی پلاس با یونیوا

کمپرسور یکی از اجزای اصلی در کولر گازی ۱۲۰۰۰ جی پلاس و کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا است. این دو محصول از لحاظ نوع کمپرسور مشابه هستند. در هر دوی این دستگاه‌های از کمپرسور پرقدرت روتاری استفاده شده است. در واقع راندمان و عملکرد هر دوی این کولرها وابسته به این کمپرسور است.

ساختار این کمپرسور به نحوی است که هم صدای کمی تولید می‌کند و هم مصرف انرژی بسیار پایینی دارد. به خاطر داشتن چنین کمپرسوری به راحتی کولر گازی در مناطق گرمسیری و حاره‌ای بهترین کارایی را خواهد داشت.

مقایسه کمپرسور کولر گازی 12000 جی پلاس با یونیوا

ابعاد و وزن کولر گازی ۱۲۰۰۰ جی پلاس و یونیوا

بیشتر افراد قبل از خرید انواع سیستم تهویه مطبوع روی ابعاد و وزن این دستگاه حساسیت زیادی به خرج می‌دهند. با مقایسه ابعاد و وزن کولر گازی جی پلاس ۱۲۰۰۰ با ابعاد کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا می‌توانیم بهترین دستگاه را متناسب با مساحت محیط تهیه کنیم.

ابعاد یونیت خارجی کولر گازی جی پلاس ۱۲۰۰۰ (عمق×ارتفاع×عرض)۵۵۲x300x754 میلی‌متر و ابعاد پنل داخلی این دستگاه (عمق×ارتفاع×عرض) ۲۰۳x292x811 میلی‌متر می‌باشد. اما ابعاد یونیت خارجی کولر گازی ۱۲۰۰۰ یونیوا ۲۹۰*۷۸۵*۱۲۵۰ و ابعاد یونیت داخلی دستگاه ۶۷۰*۳۲۰*۸۹۰ می باشد.

وزن یونیت خارجی کولر گازی جی پلاس ۲۵٫۵ کیلوگرم و وزن پنل داخلی این کولر گازی ۹٫۵ کیلوگرم است. اما وزن یونیت داخلی کولر گازی یونیوا ۱۴٫۵ و وزن یونیت خارجی آن ۵۵ کیلوگرم می باشد. به طور کلی کولر گازی یونیوا نسبت به جی پلاس از وزن و ابعاد بزرگ‌تری برخوردار است.

قدرت سرمایش و قدرت گرمایش کولر گازی یونیوا و جی پلاس ۱۲۰۰۰

کولر گازی یونیوا ۱۲۰۰۰ و کولر گازی جی پلاس ۱۲۰۰۰ هر دو دارای عملکرد سرمایشی و گرمایشی هستند. در هر دوی این دستگاه‌ها قدرت سرمایش ۱۲۰۰۰ BTU و قدرت گرمایش ۱۲۵۰۰ BTU می باشد.

قدرت سرمایش و قدرت گرمایش کولر گازی یونیوا و جی پلاس 12000

مقایسه قیمت کولر گازی ۱۲۰۰۰ جی پلاس و کولر گازی یونیوا

کولر گازی ۱۲۰۰۰ جی پلاس ساخت ایران است اما قطعات آن از چین وارد می‌شود. طبیعتاً این کولر گازی دارای قیمت پایین‌تری نسبت به کولر گازی یونیوا است. از طرفی چون امکانات و قابلیت‌های کولر گازی یونیوا بیشتر است در نتیجه طبیعی است که قیمت بالاتری نسبت به جی پلاس داشته باشد.

جمع‌بندی

با مقایسه کولر گازی ۱۲۰۰۰ جی پلاس و یونیوا در می‌یابیم که این دو دستگاه از نظر بیشتر امکانات و قابلیت‌ها مشابه هستند و کیفیت و عملکرد هر دوی آن‌ها خوب است. پس اگر تا حدودی روی کیفیت ساخت و امکانات دستگاه حساس هستید بهتر است کولر گازی یونیوا را خریداری کنید. اما اگر محصول با قیمت پایین‌تر مدنظرتان است کولر گازی جی پلاس انتخاب بهتری برای شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *